تبلیغات
Code center
صفحه نخست آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما
علوم تجربی ( مطالب علمی) - اشتغال یا ازدواج

چگونه هم شاغل باشیم و هم متاهل باشیم.اشتغال یا ازدواج یا هر دو

خانم هایی که مشغول به کار هستند این نگرانی را دارند برای انجام کار های خود مثل کارهای خانه و ادامه تحصیل را بعد از ازدواج دارند.نگرانی های در این رابطه باعث ایجاد نگرانی در مورد ازدواج می شود که این نیز راه حلی مناسب برای خود دارد که بر نامه ریزی و توجه به برخی نکات می توان این نگرانی را کاهش داد.

اشتغال

ازدواج

درک یکدیگر مرد و زن

درک متقابل یکی از اصول پایه ای زندگی مشترک است که مرد و زن باید ان را رعایت کنند.این امر باعث می شود تا دو طرف شرایط همدیگر را به خوبی درک نمایند.

چگونگی دید طرف مقابل به زن و وظیفه های یک زن

اغلب افراد متناسب با نوع فرهنگ خانوادگی شان نسبت به زن و وظایف او در منزل و خارج آن دیدهای متفاوتی دارند. برخی کار خانه و مسئولیت های سخت آن را جز نباید های وظایف زنان می شمارند و برخی دیگر نه تنها قائل به این حرف نیستند بلکه انجام امور منزل را لطف زنان به همسران و فرزندانشان می دانند. یقینا زندگی زن شاغل با گروه اول بسیار سخت و طاقت فرسا و برخی اوقات غیرممکن است. اما توجه زنان به نحوه نگرش طرف مقابل به این امر در جریان خواستگاری و آشنایی طرفین بسیار راهگشا بوده و از برخی مشکلات جلوگیری خواهد کرد.

ایجاد هماهنگی و همکاری در انجام کار ها

مرد و زن در صورتی می توانند به سادی مشکلات زندگی را حل کنند که بتوانند یکدیگر را به نحو احسن درک کنند.این درک مناسب باعث می شود تا مرد با دیدن وضعیت اشتغال همسر خود را به تقسیم بندی کار و امور بپردازد و در جهت رفع خواسته های خانواده قدم بگذارد و مسئولیت های همسر خود را کم کند.در واقع تقسیم وظایف و امور منزل میان زن و مرد سنگینی وظایف را از دوش یک نفر کم می کند،‌و زن قادر خواهد بود به فعالیت های مورد علاقه خودمثل کار و‌ تحصیل وسایر برسد.
نکته های برای خانم های که مجرد هستن و مشغول به کارند
روحیه ی خانم ها خیلی حساس است در کاری مشغول شوید که با روحیه و احساس خودتان مناسب باشد.انجام کار های دشوار باعث ضعف در روان و روحیه شما خواهد شد.
زمان آشنایی با طرف حتما به دید طرف مقابل در مورد انجام کار های خانه و تربیت بچه ها توجه کنید و در این موضوع به ارزیابی کردن او بپردازید.

این را نیز به یاد داشته باشید که کار کردن در بیرون از منزل باعث ضعف روحی و روانی در شما می شود.و زیبائی یک زندگی مشترک را از دید شما پنهان می نماید.

آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این سایت ؟


مطالب علمی
پیوند های روزانه
فروشگاه MY Device
دانشگاه ها