تبلیغات
Code center
صفحه نخست آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما
علوم تجربی ( مطالب علمی) - راه های تقویت روابط جنسی

مواردی برای بهبود زندگی زناشویی

راه های تقویت روابط جنسی

مکالمه با همسر
خیلی از همسران بحث در مرد روابط جنسی را حتی در بهترین مواقع سخت می دانند.تعامل داشتن در روابط سالم بسیار مهم است دلیل ان این است که به شما این امکان را میدهد احساس خود را باز گو کنید و با همراهی هم برای مشکل راه حل پیدا کنید.اشخاص هنگامی که به مشکلی بر میخورند به فکر مکالمه با یکدیگر می افتن که این زمان زمان مناسبی برای بحث نیست و بین شما فاصله ی زیادی از اخرین رابطه بوده است.

روابط زناشویی

تقویت

انتخاب بهترین زمان برای مکالمه

ممکن است بخواهید در هنگام خواب و یا غیر از این زمان با همسر خوب صحبت کنید که مهم نیست در عین حال زمانی را تعیین کنید که دور از موارد مزاحم باهم دیگر تنها باشید و حتی صدای زنگ نیز تمکز شما را نباید به هم بزند یا بچه ها نیز ایجاد مزاحمت کنند در بین این مکالمات می توانید درمورد موضوع های مختلفی از جمله زمان مناسب برای ایجاد رابطه جنسی تعداد روابط و راه های جلوگیری از بارداری بحث کنید.

اهمیت دادن به احساس همسر

بهتر است برای شروع گفتگو موضوعی را مطرح کنید و از همسرتان بخواهید نظرش را در آن مورد بگوید. سعی کنید صحبت‌های او را به خوبی گوش دهید و برای احساس همسرتان احترام قائل شوید.. پس از آن به بیان خواسته‌ها و نیازهای خودتان بپردازید. مراقب باشید که لحن صحبت‌هایتان به گونه ای باشد که در همسرتان احساس بی کفایتی ایجاد نکند.

کسب اطلاعاتی در مورد روابط زناشویی و روابط جنسی

با بهره گیری از اطلاعات کتب و سایت های مختلف می توانید به بهبود رابطه ی خودتان کمک بسیاری کنید.

ایجاد صمیمت و عاطفه ی فیزیکی

حتی اگر خسته، مضطرب یا از موضوعی ناراحت هستید، بوسیدن و نوازش کردن همسر، برای حفظ تعلق و صمیمیت فیزیکی امری مهم محسوب می شود. بهتر است نوازش کردن را تمرین کنید. از همسرتان سوال کنید که چگونه دوست دارد نوازشش کنید.هم چنین خواسته های خودتان را به همسرتان بگویید.

ایجاد حالات مختلف در حین برقراری روابط جنسی

تجربه حالت‌های مختلف به شما و همسرتان کمک خواهد کرد در مورد رضایت بخش ترین حالت به توافق برسید .هم چنین از یکنواختی و تکراری شدن رابطه، جلوگیری می‌کند.

انجام ورز ش های لگنی

زنان و مردان می‌توانند عملکرد جنسی خود را از طریق ورزش ماهیچه های بالای لگن بهبود دهند. برای انجام این ورزش‌ها ماهیچه ای را که برای نگه داشتن ادرار به کار می‌گیرید، منقبض کنید. انقباض را دو تا سه ثانیه نگه دارید و بعد رها کنید. این حرکت را ده بار تکرار کنید و در هر روز ۵ نوبت انجام دهید. این تمرین را می‌توانید در هر شرایطی (رانندگی، پشت میز کار، یا ایستادن در مترو یا صف اتوبوس) انجام دهید.

آرامش خود را حفظ کنید

قبل از رابطه جنسی، همراه با همسرتان یک فعالیت آرام بخش مثل بازی کردن ، قدم زدن یا رفتن به رستوران برای شام انجام دهید. یا از تکنیک‌های تن آرامی مثل تنفس عمیق یا یوگا کمک بگیرید.

سلامتی خود را حفظ کنید

ورزش کردن

فعالیت فیزیکی نخستین و مهم‌ترین رفتار سلامتی است که عملکرد جنسی را بهبود می‌بخشد. ورزش از طریق پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی و بهتر شدن تصویر بدنی بر کیفیت رابطه جنسی تأثیر می‌گذارد.

پرهیز از مصرف دخانیات

سیگار و دیگر مواد مخدر بر جریان گردش خون تأثیر منفی می‌گذارد و در نتیجه عملکرد جنسی را مختل می‌کند.

تغذیه مناسب داشته باشید

افراط در مصرف غذاهای چرب منجر به افزایش کلسترول و چاقی می‌شود. بنابراین باعث اختلال در عملکرد قلب و ضعیف شدن تصویر بدنی و در نتیجه کاهش میل جنسی می‌شود.

حواس خود را کاملا جمع کنید

استفاده از یک موسیقی آرام بخش، یک رایحه لذت بخش، نور ملایم یک شمع و نوشیدن یک آب‌میوه خوش طعم همگی به شما کمک می‌کند فضای عشق ورزیتان را به گونه ای ترتیب دهید که با تمام وجود از رابطه با همسرتان لذت ببرید.

خلاقیت داشته باشید

توانایی‌ها و مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهید. مثلاً یادداشت‌هایی حاوی کلمات یا تصاویر عاشقانه در کیف یا جیب همسرتان را بگذارید تا او را غافلگیر کنید. سعی کنید مکان و زمان رابطه‌تان را هر چند وقت یک‌بار تغییر دهید.

مهم‌ترین ابزاری که برای داشتن روابط جنسی لذت بخش تا سالیان سال به آن نیاز دارید نگرش مثبت نسبت به رابطه جنسی است.

آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این سایت ؟


مطالب علمی
پیوند های روزانه
فروشگاه MY Device
دانشگاه ها