تبلیغات
Code center
صفحه نخست آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما
علوم تجربی ( مطالب علمی) - چگونه همسری ایده ال باشیم

ویژگی های یک همسر خوب
در قسمت های قبل در مورد اینکه چگونه یک همسر خوب باشیم توضیح دادیم و در این جا به ادامه ی این ویژگی ها می پردازیم.و در مورد اینکه چگونه همسری ایده ال باشیم صحبت می کنیم و مطالب قبل را کاملتر میکنیم.

همسر ایده ال

همسر خوب

دانستن همسر تان به عنوان وجود خود یکی از راه های مهربانی است برای شریک زندگی خود بهترین ها و خوبی هارا بخواهید و برای انجام امور به او کمک کنیم صمیمت را در دل یکدیگر جا کنید و با مهربانی دل بدست آورید.

هیچ گاه سعی نکنید که قهر کنید و این را ملاک خود قرار دهید که مهربانی را در دل خود جا کنید.سعی بر ان داشته باشید که یک زندگی شفاف و بدون کدورتی داشته باشید.

هیچ گاه دروغ نگویید که این دروغ ها باعث ضعف پایه های زندگی می شود.پس راست بگوئید که راست گویی صادق بودن یکی از اساس زندگی مشترک است.هیچ گاه دروغ را پیشه نکنید همیشه راست بگوئید حتی اگر این راست گویی به ضررتان تمام شود.

همیشه سعی کنید که محیط خانه و خانواده خود را شاد و با صفا کنید.خانه را از احساسات عاطفی پر کنید خانواده خود را به گونه ای پر از عاطفه کنید که همسرتان خوشی را در منزل احساس کندو در امنیت روانی به سر ببرد.

همیشه ارز ش ها هستند که پایه های خانواده را محکم می کنند و باید توجه داشته باشید که ارز های دینی و ارزش های اخلاقی را در خانواده جای دهیم و به این ارزش ها پای بند باشیم که این امر موجب استوار شدن ستون خانواده می شود.

بیان کردن خواسته ها در صورتی راحت و امکان پذیر است که رفتاری دلنشین را از خود بروز دهید و توجه به خواسته های همسر نیز یک امر اساسی در خانواده است.

همسر خوب

همسر مناسب

سعی کنید سلامت روحی و روانی را در خانواده و همچنین بهداشت روانی را برای همسر تهیه کنید تا به راحتی به اهداف خود برسید.پس باید به رفتارهای همسر خود توجه کنید تا مانع ایجاد ناراحتی در او شوید.

مشورت کردن یکی از راه های مهم در موفقیت می باشد.اجازه دهید تا تمام اعضای خانواده در همه امور نظر و پیشنهاد خود را بازگو کنند.که اینگونه راه رسیدن به اهداف هموار می شود.

به خاطر زحمت هایی که همسرتان در انجام دادن وظیفه ها و همکاری ها و حتی مسئولیت هایی که می کشد تشکر کنید و قدر این زحمات را بدانید.هیچ جمله یا کلمه ای خاص برای این تشکر کردن ها نیاز نیست و هر جمله ای که می دانید مناسب اوست به کار ببرید.

هر یک باید خود را مسئول کاری بدانند و از کاری که بر عهده گرفتند جا نزنند و در این بین احساس مسئولیت را فراموش نکنند.

برای هر کاری در منزل و خانواده برنامه ریزی کنید که این برنامه ریزی ها به خانه و خانواده نظم می دهد.

برای همسر و بچه های خود سعی کنید یک الگوی عالی و مناسب باشید و رفتاری سازگار داشته باشید.

گاهی اوقات لازم است که از دید همسر خود به زندگی نگاه کنید و این را به خاطر بیاورید که اگر جای او بودید چه کاری می کردید.

با کلمات زیبا و دل انگیز دل همسر خود را به دست بیاورید و با استفاده از همین جمله میتوانید خشم و نفرت را فرو نشانید.

به رابطه های زناشوئی اهمیت دهید در صورت عدم توجه به این مسائل مشکل هایی از قبیل روحی و روانی در خانواده پیش می اید و این ممکن است به خطرهای جدی برای همسران تبدیل شود.

به همسرتان بگوئید که در برخی کارها واقعا شایستگی دارد.


آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این سایت ؟


مطالب علمی
پیوند های روزانه
فروشگاه MY Device
دانشگاه ها